Cienie: Wprowadzenie do Świata  Mroku

Można by pomyśleć, że (nowy) Świat Mroku, setting wydany przez wydawnictwo White Wolf w 2007 roku to opowieść o naszym świecie, w którym mieszkają jednak istoty nadprzyrodzone, takie jak wampiry, wilkołaki czy duchy. Nic bardziej mylnego.

Prawdą jest, że Świat Mroku jest wzorowany na naszym. Znajdziesz tutaj te same ulice, budynki, spotkasz się z bardzo podobną historią - przynajmniej tą oficjalnie znaną. Przechadzając się ulicami miast spotkasz jednak znacznie więcej zepsucia i obojętności. Będziesz mijał prostytutki, o których prawa nikt nie walczy, ćpunów którzy nie mogą liczyć na pomoc opieki społecznej, ludzie wydają się bardziej szarzy i nie reagują na otaczające ich, powszechne zło, nie chcąc dostać kosy w brzuch. Morderstwa, napady, gwałty i inne przestępstwa zdarzają się częściej, nikt się już nie szokuje kolejną zbrodnią. Politycy, policja, księża - oni wszyscy biorą łapówki, są zepsuci od środka. Nie masz ku temu nawet wątpliwości. Nawet jeżeli jesteś tym jednym z nielicznych sprawiedliwych to gdzieś pod skórą czujesz, że na końcu swojej drogi po prostu przegrasz.

Tutaj nawet częściej pada... i jest więcej tego przeklętego smogu.

cieniu tej degeneracji i obojętności żyją istoty mroku - między innymi wampiry. Nie jak lordowie i władcy, na których często próbują się kreować. Są takimi samymi ofiarami Świata Mroku, jak zwykli ludzie. Requiem wiecznie przypomina o życiu ludzi, których tak naprawdę są cieniami - niezdolnymi tworzyć nic nowego, wiecznie naśladując śmiertelnych i żyjąc tuż za nimi. Udając,że są Królami Świata. Przegrani, jak wszyscy tutaj.

Witamy w Świecie Mroku.

Rodzina: Postacie i charakterystyka Domeny

Poniższe pliki zawierają oficjalne informacje na temat członków krakowskiej Rodziny Spokrewnionych, jak i najważniejsze dane historyczne czy społeczne ich dotyczących. Znajdziecie tam również link do mapy, na której zaznaczono nie tylko domeny, ale i interesujące dla nieumarłych obiekty, miejsca czy zdarzenia.

 


Warte zaznaczenia jest, iż jako takie powyżej przedstawione pliki nie istnieją w grze jako rekwizyt (ani fizycznie, ani elektronicznie) i nie można się nim posługiwać fabularnie. 
Są to informacje oraz plotki, które są przekazywane postaciom między poszczególnymi odsłonami.

  • Wprowadzenie do IV sezonu !!! (oraz zestawienie najważniejszych wyników z ankiety przeprowadzonej na koniec III sezonu dramy)

Kraków to stare miasto. Ma więcej tajemnic, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Legendy, mity i opowieści które krążą o różnych miejscach czy zjawiskach wydają się tylko wierzchołkiem góry lodowej - o niektórych rzeczach już się nie pamięta, próżno też szukać tych informacji w starych archiwach. Są to sekrety, które warto odkryć.

Miastem, z perspektywy wampirów, ponoć rządzi niepodzielnie od XIII wieku Nieumarły Król Polski, zasiadający na Wawelu. Nieobecny, nieznany, ale wciąż trzymający niepodzielnie władzę. Jeżeli tak naprawdę w ogóle istnieje.

W cieniu zamku toczy się Danse Macabre, upiorny taniec nieumarłych o wpływy i władzę. Czy pragniesz do niego dołączyć?

Hejnał Nocy to fabularny lokal, który jest miejscem spotkań tak zwanego Klubu Dżentelmenów - czyli Krakowskiej Rodziny.

 

Jest to też miejsce, w którym osoby obce mogą zetknąć się z tym, co nadprzyrodzone, a przyjezdni z innych Domen mogą szukać przedstawicieli swojego gatunku. 

Ofiara: Jak wejść do gry?

Gdy nie jesteś pewien czy chcesz grać, a chętnie byś spróbował - przeczytaj przygotowany przez nas poradnik, a następnie zgłoś się do nas na najbliższej odsłonie.