top of page

GALERIA

WPROWADZENIE

Kraków to przeklęte miasto, gdzie nawet Rodzina błądzi w mroku tajemnic i rzeczy niezwykłych.

 

Stare ulice wydają się tętnić własnym życiem, zupełnie jakby posiadały duszę. To miasto kontrastów. Puby i akademiki pełne młodych ludzi, czczących nowoczesne wartości a potem ginących w wyścigu szczurów. Obok nich żyje starzejące się konserwatywne pokolenie, nie rozumiejące pośpiechu i zawsze znajdujące czas na herbatę. Pogańskie rytuały na kopcu Kraka obok pełnych wiernych kościołów katolickich. Wyludniony z Żydowskiej społeczności Kazimierz. 

 

Kraków – Miasto Umarłych Królów.

 

Czy jesteś gotów doświadczyć tutaj swojego Requiem?
 

Kraków by Night: Hejnał Nocy to drama Wampira osadzona w realiach Nowego Świata Mroku. Z uwagi na miejsce akcji - Kraków - gra czerpie zarówno z aktualnych i historycznych wydarzeń, jak i podań, czy miejscowych legend.

 

Gra skonstruowana jest w taki sposób, aby dostarczała rozrywki zarówno początkującym, jak i doświadczonym graczom. Dodatkowo wszystkie osoby znajdujące się danej w chwili w lokalu też poniekąd są uczestnikami - nie mogą być ignorowane przez graczy, a miejsce odbywania się dramy nie jest zamknięte na osoby nie zaangażowane w grę. Pozwala to na dostarczenie dodatkowych wrażeń i wyzwań, a nasze dotychczasowe obserwacje wskazują, że osoby “trzecie” chętnie dołączają spontanicznie do rozgrywki. Jest to możliwe dzięki specjalnym zasadom dla “ofiar” pozwalającym wchodzić w ambitniejszą interakcję z graczami. Ważnym aspektem jest więc Maskarada, albowiem gracze - w dużej mierze istoty nadprzyrodzone, muszą ukrywać się przed nieświadomymi tajemnicy ludźmi.

Współpracujemy z dramą Rzeszów by Night, a także rozważamy rozszerzenie projektu o inne miasta, w których odbywają się gry w realiach Nowego Świata Mroku

ZAPRASZAMY

Zapraszamy wszystkich do udziału w krakowskiej dramie p.t. "Hejnał Nocy", dziejącej się w realiach Nowego Świata Mroku. Miejscem akcji jest nasze miasto, dawna stolica Polski, a czas odpowiada aktualnemu.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, zapraszamy do działu zasad. Zawarto tam wszystkie niezbędne informacje potrzebne, aby wziąć udział w zabawie.


Pytania oraz zgłoszenia prosimy słać pod adres: krakowbynight@larpownia.pl.

TERMINY

bottom of page